Kalendář

<< Květen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

Zájemci o fotografie z akcí rodičů s dětmi se mohou přihlásit u p. Hlaváčkové.

Info !

Sociální poradenství - informace o novém zákonu o sociálních službách najdete na portálu Ministerstva práce a sociálních věcí www.mpsv.cz Pokud jste odpověď nenašli napište nám e-mail:mct.cz@seznam.cz

Informace 

Vaše připomínky, stížnosti nebo podněty zapisujte do návštěvní knihy, nebo do knihy stížností, která je k dispozici v kanceláři MCT CZ na Novém Spálenci.

Upozornění

Od 20.5.2016 je kancelář MCT CZ na Novém Spálenci uzavřena z důvodu pořádání pobytových akcí dětí na Lipně, dotazy a info na tel: 736 429 900.


Sponzoři


Detail [›]

 


Občanské sdružení MCT CZ

Nový Spálenec č.25, 344 01 Domažlice
Kontaktní adresa: Josef Holý, POBox 21, 344 01 Domažlice
Tel.: +420 737 111 649, E-mail: mct.cz@seznam.cz
Web: www.mct.domazlice.cz


Ke stažení

 

Šlápněme spolu do pedálů ....

Začátek: 3. 6. 2016 00:00
Konec: 3. 6. 2016 18:00Přijďte šlápnou do pedálů s Nadací ČEZ, kolik nám vyjedete takovou částkou nás právě tato nadace podpoří.

Akce se koná ve Zlíně - podrobnosti připravujeme


 

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR z.s., , Pobočný spolek Praha – sever

Vás srdečně zvou na

PRAŽSKÉ PLAVECKÉ ZÁVODY - 17.ČERVNA 2016

Pořádá pro sportovce s mentálním postižením SK PLAVCI Praha SPMP ve spolupráci s Plaveckou školou p.Mgr. Boubínové

Místo konání: bazén SLAVIA Praha, Vladivostocká 10, Praha 10

Sraz a registrace od 14 hodin, startovné 30 Kč, závody začínají v 15 hodin.

Kategorie: ženy – Ž, muži – M,

Disciplíny: 25m, 50m, 100m, štafeta 4x25m

Styl: prsa – P, volný způsob – VZ

Každý závodník může startovat ve dvou disciplínách a štafetě. Startovní listiny budou sestaveny dle časů na přihláškách.

Přihlášky zaslat do 31.května na přiloženém formuláři

(členové klubu PLAVCI jsou automaticky zařazeni) na adresu

SPMP ČR, Krajská organizace Praha, Ječná 1434/11,120 00 Praha 2.

Informace na tel: 220807512,602677653

Přihláška ke stažení zde:

přihláška plavecké závody praha.docx

Malý sportovec


Jedná se o celosvětový program Speciálních olympiád, který zaměřený na podporu sportovních aktivit začínajících a mladých sportovců s mentálním postižením. Tento program se dále věnuje přípravě jejich instruktorů, trenérů a partnerů.

Garantem rozvoje tohoto programu v Českém hnutí speciálních olympiád je paní Magda Frouzová, kterou můžete kontaktovat na mailu magfro@seznam.cz

 


Výsledkový servis cyklistických závodů

Závody 10. května 2016, Brno

V rámci II. ročníku Regionálních her Speciálních olympiád v Brně se uskutenila také cyklistická soutěž. Soutěž garantovala Jana Plšková, ředitelka sportu Cyklistika českého hnutí speciálních olympiád.

 

Výsledkový servis z této soutěže naleznete zde:Cyklo - výskedky.pdf


II.ročník regionálních her Speciálních olympiád

17. 5. 15:36

V Brně se dne 10. května uskutečnil již druhý ročník.

 

Z pověření Českého hnutí speciálních olympiád tuto akci uspořádala skupina studentů managmentu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Na celé přípravě akce se podílelo takřka osmdesát lidí. Garantem byla prof. Hana Válková, na zahájení se zůčastnil i PhDr. Michal Charvát, CSc., proděkan pro celoživotní vzdělávání a materiálně technickou základnu. Jednalo se o největší atletický mítink pořádaní v rámci našeho hnutí v tomto roce. Celá akce byla velmi vydařená a to včetně doprovodného programu olympijské vesnicče - kde byla i autogramiáda našich reprezentantů. Vrchlem byla poté návštěva mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové. O dobrou zábavu se starala dvoji maskotů Hop a Trop. K vidění byla také celá řada vystoupení a další doprovodný program.

Za všechny organizátory snad jen pár slov od Michala Martiníka, asistenta ředitelky závodu:

"Veľké poďakovanie patrí pani doktorke Strachovej, ktorá nás neúnavne každý deň povzbudzovala a viedla, aby hry vyzeralo tak ako sme si ich predstavovali.Pre väčšinu z nás to bola prvá skúsenosť s organizovaním väčšej športovej akcie. Rozhodli sme sa ju spraviť čo najväčšiu v rámci našich možností (pojať to veľkolepo.) Boli to dva mesiace nie len driny, ale aj zábavy. Naučili sme sa pracovať v kolektíve a uvažovať pre dobro druhých."

A za všechny zůčastněné sportovce a trenéry děkujeme organizátorům za velmi příjemný, sportovní den.

Výsledkový servis:

Rozběhy, naleznete zde:  ýsledky rozběhy + štafeta.pdf

Finálové výsledky naleznete zde:Výsledky finále.pdf

 


AIMTEC Open Race

CYKLOMARATON Plzeň–BRNO*–Plzeň
Sport i zábava pro celou rodinu.
Akce se koná pod záštitou náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládež, sport pana Jiřího Stručka a primátora města Plzně pana Martina Zrzaveckého.

Po sedmi ročnících AIMTEC Open Race jsme se v letošním roce rozhodli zcela změnit obě trasy cyklomaratonu. Opustili jsme oblast severního Plzeňska. Letos vás 11. června zavedeme do Přírodního parku Horní Berounka a Přírodního parku Radeč. Nejvyšším bodem závodu je kopec Brno (718 m.n.m.), který je zároveň druhým nejvyšším místem Křivoklátské vrchoviny.

*BRNO (718 m. n. m.) je druhý nejvyšší vrchol hřebene Radče. Leží v Přírodním parku Radeč.

CYKLOMARATON Plzeň – BRNO* – Plzeň

Z Plzně vyrazíme údolím Berounky až do míst, kde se do ní vlévá řeka Klabava a dále podél Korečnického potoka budeme stoupat na hlavní hřeben Radče, na kterém se nachází nejvyšší kóta závodu (vrchol Brno*). Pořád v terénu po lesních cestách a pěšinách, korytem potoka s několika brody, žádná silnice a kolem tebe příroda, kterou bys nerozpoznal od té šumavské. První půlka okruhu prověří tvé fyzické síly, času na odpočinek moc nebude. V závěrečném stoupání si hrábneš na dno, ale výhled do krajiny a následné sjezdy tě vrátí zpět do hry. Z vrcholu Brna pak trasa převážně klesá a přes Březinu a Osek dojedeme do oblasti Kokotských rybníků. Okolo Čertova kamene sjedeme do údolí řeky Klabavy. Zpět do Plzně se vrátíme přes Novou Huť a Přírodní rezervaci Zábělá. Ti z vás, co si netroufnou pokořit nejvyšší bod závodu, mají možnost u ústí Korečnického potoka stoupat přímo na Kokotsko (501 m.n.m.), kde se obě trasy setkají. Vybrat si tedy můžeme ze dvou tras v délce 35 a 60 km.

Pro děti budou připraveny DĚTSKÉ ZÁVODY na nenáročném okruhu v délkách od 1 km do 3 km na louce U sv. Jiří. Startovat se může už i na odrážedle!

Nechceš závodit? Přijel jsi jako doprovod? Tak si zkrať čekání RODINNÝM VÝLETEM na nedalekou Rozhlednu Chlum. Na kole, koloběžce nebo jen tak pěšky s celou rodinou. Vstupné na rozhlednu je pro všechny registrované účastníky ZDARMA, pro prvních 200 zaregistrovaných dětí je navíc po absolvování výstupu na Chlum v cíli U sv. Jiří připravený  dárek v podobě sportovního batohu.

Na louce U sv. Jiří bude připraven bohatý ZÁBAVNÝ PROGRAM jako třeba Decathlon expo zóna s možností si vyzkoušet sportovní vybavení, autogramiáda Martina Straky a hráčů HC ŠKODA Plzeň, horolezecká stěna s výškou 8 metrů, skákací hrad a trampolína, jízda v terénní buggati, bezpečná zóna Besip, jízda zručnosti, tombola o horské kolo a další sportovní ceny, servis kol pro startující, hasičské soutěže, hlídací zóna. Parkování je na louce zdarma a nebude chybět ani občerstvení a muzika.

Radeč se už těší na obtisk tvýho pláště. Troufneš si na to? Klikni na www.aarcha.cz a přihlas se ještě teď!

http://www.aarcha.cz/
https://www.facebook.com/AimtecOpenRace/


Národní turnaj v Bocce

Registrace prodloužena !

Vážení přátelé,

termín registrace na tuto akci je prodloužen do 22.5. !!! Rádi Vás přivítáme při turnaji v bocce, gymnastických závodech, přispůsobených sportech. Akce je určena pro všechny věkové kategorie - Těšíme se na všechny sportovce a zvláště na ty nejmenší v rámci programu Malý sportovec.

O tomto programu naleznete informace zde: http://www.specialolympics.cz/maly-sportovec

 


Další zastávka programu Expanding - Plzeň

V rámci projektu se uskutečnila další zajímavá akce.

Od výroční schůze (dříve Valné hromady) v březnu, kdy zástupci klubů dostali informace KE VŠEM PROJEKTŮM Zdravého sportovce se uskutečnila další třídenní akce v Plzni (ve dnech 20.-22.4.2016).

Proškolilo se dalších 24 studentů z Pedagogické fakulty v Plzni, kteří se i prakticky věnovali tradičnímu měření známých ukazatelů FUNFitness u těch, kteří dosud nebyli organizováni v ČHSO (celkem 26). Celého „proškolovacího procesu“ se účastnili jak jejich učitelé – vychovatelé, tak i rodiče.

Doufejme, že informace padly na úrodnou půdu nejen ve zlepšování přístupu ke zdravému životnímu stylu, ale třeba přibude i nový klub. Celé EXPANDING … rozšiřování povědomí o Speciálních olympiádách, o programu Zdravý atlet pak pokračovalo s učiteli katedry TV na ZČU v Plzni i s proškolenými dobrovolníky, ale také s trenéry z praxe, a to v rekreačním zařízení v Úborsku. Hlavní téma bylo – jak hry přispívají k udržení „fitnes“, zdravotního stavu, ale i jaká jsou rizika. Praktické ukázky v terénu byly samozřejmou součástí. Výborným osvěžením pak byla beseda s bývalým reprezentačním fotbalistou Horvátem, který také podtrhl spolupráci FAČRu se Speciálními olympiádami, příspěvek Viktorie Plzeň humanitárním projektům obecně a do budoucna nutnosti informovat i vzdělávat trenéry pro podporu sportovců s mentálním postižením.

(Zpráva od Hany Válkové.)Zveme Vás na II. ročník Regionálních her Speciálních olympiád

9. 5. 12:29

Startujeme 10. října v Brně - těšíme se na Vaši podporu !!!

Sportovní akce organizovaná studenty Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity pro sportovce v rámci hnutí Special olympics.

Termín 10. května 2016

Místo: Brno, Sportovní areál VÚT Pod Palackého vrchem

Program:

Sportoviště:
9:00-10:00 zahajovací ceremoniál a gymnastická rozvička
10:00-13:00 dopolední kvalifikační část
13:00-16:00 odpolední finálová část
16:00-17:00 závěrečný ceremoniál a zábava

Olympijská vesnička:
10:00-11:30 doprovodný program a soutěže
11:30-13:00 vystoupení taneční skupiny a autogramiáda
13:00-15:00 doprovodný program a soutěže

Kampus MU - pohybová tělocvična FSpS:
11.5. (středa) 13:50-15:00 workshop Rytmická gymnastika pro osoby s mentálním postižením

V rámci akce bude možnost získat autogram:

Jan Micka - plavání
Adam Václavík - biatlon
Jessica Jislová - biatlon
Marek Minář - orientační běh
Jan Pražák - volejbal
Klára Vojtíková - basketbal

 


Školení trenérů stolního tenisu

Možnost přihlášení na školení trenérů Stolního tenisu začíná.

Upozorňujeme všechny kluby, že v termínu 27. 5. - 29. 5. 2016 je možné se přihlásit na školení pro trenéry a sportovce UNIFIED. Školení proběhne v  Sedleci -Prčicích

Termín uzávěrky přihlášek je  11.května 2016 - Uskutečnění školení je podmíněno účastí nejméně 25 přihlášených !!!!!

Kontakt na pořadatele:  Otto Vala  tel 605 772 691    email  otto.vala@seznam.cz

 

Přílohy

[Microsoft Word | 23,0 kB]
Vzor - darovací smlouva.doc [›]
[Adobe PDF | 17,8 kB]
Vzor - darovací smlouva.pdf [›]
[Microsoft Word | 25,5 kB]
Vzor smlouvy - věcný dar.doc [›]
[Adobe PDF | 25,1 kB]
Vzor smlouvy - věcný dar.pdf [›]